Зміни у Правилах дорожнього руху України

У 2017 році було внесено ряд ряд змін у Правила дорожнього руху України. І якщо більшість із внесених змін, здебільшого, зводились до того, що в Правилах просто назви "Державна автомобільна інспекція" змінювалися на "Національна поліція" чи "Патрульна поліція, то де-які з таких змін дійсно, докорінно змінили вимоги до водіїв.

Саме на таких змінах і хочу зупинитися.

1) Нарешті законодавці встановили єдиний порядок проїзду перехресть із круговим рухом. Якщо раніше, особливо це актуально було для великих населених пунктів, необхідно було серйозно поламати голову, як таке перехрестя проїхати, то зараз стало все зрозуміло - автомоіль, що рухається по колу - перебуває на головній дорозі.

2) Зміни, про які довго говорили і які є чинним з 1 січня 2018 року - щодо обмеження швидкості руху у населеному пункті до 50 км/год. Дійсно такі змін вже діють і обо'вязок кожного водія - дотримуватися правил дорожнього руху. Хоча, зовсім не зрозумло, яким чином буде фіксуватися факт перевищення швидкості руху, оскільки нова патрульна поліціїя лише на 4-му році свого існування ледве навчилася користуватися газоаналізаторами "Драгер". До слова сказати, покарати водія за перевищення швидкості буде можливо лише у випадку, коли він (водій) перевищив максимально допустиму швидкість більше, ніж на 20 км/год, тобто рухається у населеному пункті зі шивдкістю більше 70 км/год. Раніше ходили чутки, що законодавці дозволять безкарно перевищувати допустиму швидкість лише на 10 км/год, але ці погрози залишилися тільки погрозами.

3) І остання зміна - це підвищення штрафів за зупинку і стоянку на спеціально відведених місцях для зупинки для людей із обмеженими можливостями (ч. 5 ст. 122 КУпАП) за що необхідно буде викласти від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 1020 грн. до 1700 грн.

Також підвищили штраф і за паркування на такому саме місці - спеціально вдведеному для водіїв із інвалідінстю (ч. 5 ст. 152-1 КУпАП). За неправильне паркування водієві необхідно буде викласти такуж саму штрафу (1020-1700 грн).

Тож, шановні водії, будьте уважні та обережні під час руху та заощаджуйте свої кошти шляхом дотримання вимог Правил дорожнього руху України, проте, у разі необхідності не зволікайте зі зверненням за допомого до професійного адвоката.

Поділіться у соціальних мережах:

© 2018 Джерело отриманої інформації: erau.unba.org.ua.
Відповідно до ч. 2 ст. 10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.