Дії водія після винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності

Хочу поділитися з Вами свого роду «лайфхаком», як можна із дотриманням всіх Законів з великою долею ймовірності оскаржити постанову, винесену поліцейським, або просто суттєво затягнути час до моменту сплати штрафу.

І так. Надаю Вам своєрідний алгоритм дій.

На разі порядок спілкування із працівниками поліції сьогодні не розглядається, оскільки це взагалі окрема тема і вона досить повно розкрита іншими дописувачами. Можливо, в подальшому я також до неї повернуся, але сьогодні не про це. Сьогодні вже про завершений факт, коли поліцейський, не зважаючи на всі Ваші доводи, не зглянувся та все ж таки виніс постанову у справі про адміністративне правопорушення.

Крок перший. Після складання постанови, необхідно ознайомитися з її текстом та у відповідній графі поставити свій підпис та отримати її копію. (Є поширена думка серед водіїв, що у разі, коли водій відмовляється від підпису, це значно покращить його становище і буде доказом невизнання ним своєї вини. Але це не правильна думка, оскільки, не підписавши постанову, Ви ризикуєте не отримати її копію й будете позбавлені можливості оскаржити її, а через деякий час через виконавчу службу отримаєте вимогу про оплату штрафу у подвійному розмірі).

Тобто, підписавши постанову, ви отримуєте одразу ж її копію на руки.

Крок другий. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення у Вас є два способи оскарження даної постанови: у адміністративному порядку (вищестоящому начальнику) та у судовому (шляхом подачі адміністративного позову). Я раджу обидва шляхи почергово: спочатку скаргу вищестоящому начальнику, а потім – суд.

Для подачі скарги вищестоящому начальнику фактично не потрібно спеціальних форм заяви, вона подається у довільній формі, де ви описуєте в чому полягає незаконність постанови та обов’язково просите ту постанову скасувати. Єдине, на що слід звернути увагу – строки такого оскарження – 10 днів з дня отримання постанови.

Як правило, на цій стадії можливе скасування явно незаконних постанов (по принципу «і на голову не налізе»). Але все ж таки більшість постанов поліцейських залишається в силі, а Ви отримуєте відмову в задоволенні вашої скарги.

Саме тепер слід зробити крок третій – подати адміністративний позов до місцевого суду за місцем Вашої реєстрації. При цьому я рекомендую звертатися до суду саме після оскарження постанови вищестоящому начальнику, оскільки у зв’язку із новою редакцією Кодексу Адміністративного Судочинства (КАС) України, яка вступила в силу 15 грудня 2017 року, а саме ст. 122 надає Вам можливість після процедури досудового врегулювання звернутися до суду аж на протязі 3-х (!!!) місяців після отримання відмови у задоволенні скарги начальником поліції).

Крім того, такий шлях надає можливість і апеляційного та касаційного оскарження постанови суду першої інстанції. При цьому позивачі по даній категорії справ звільнені від сплати судового збору. (Судись – не хочу))))).

Тобто, запропонований мною шлях, навіть при кінцевій поразці в судових баталіях, відтягне строк сплати штрафу принаймні на півроку. А при нинішньому рівні інфляції, через пів року дана сума штрафу вже буде не такою значимою.

Після публікації тим, хто дочитав її до кінця символічний подарунок: зразок скарги начальнику та зразок адміністративного позову у реальній справі, яка зараз розглядається в суді.

Дякую за увагу.

Скарга

Адміністративний позов

Поділіться у соціальних мережах:

© 2018 Джерело отриманої інформації: erau.unba.org.ua.
Відповідно до ч. 2 ст. 10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.