Адвокати України | Гроші в борг: шість порад від юриста

Гроші в борг: шість порад від юриста

Кращою страховкою в такому випадку буде розписка про отримання коштів. Розписка – це документ, який фіксує взаємовідносини між двома або більшою кількістю осіб в будь-якій сфері. Найчастіше вона посвідчує позику грошових коштів. Правильно складений документ може бути прийнятий в суді як доказ.

За призначенням розписки поділяються на кілька основних видів:

  • про отримання коштів;
  • про отримання документів;
  • про відсутність претензій;
  • про отримання аліментів.

Як грамотно написати розписку про отримання грошей?

1. Перше, що необхідно запам’ятати – бажано, щоб цей документ був написаний власноруч.Для чого нам потрібен саме рукописний текст? Юридичну силу матимуть обидва варіанти – хоч рукописний, хоч машинописний. Законодавством не встановлено правила написання. При зверненні до суду, для того, щоб однозначно ідентифікувати людину, необхідними є не тільки прізвище, ім’я, по батькові та паспортні дані, але і зразок підпису, а іноді і почерку людини. У такому випадку розписка, оформлена рукописним текстом, – повноцінна гарантія того, що боржник не зможе посилатися на те, що він не брав грошей під розписку.

2. У розписці неприпустимими є виправлення і закреслення. У тексті документа краще залишити все як є, а внизу написати «виправленому вірити» і поставити підпис. Але рекомендуємо переписати все начисто.

3. Суму грошей, які були передані в борг, слід вказати цифрами та прописом, а також вказати валюту, в якій передаються гроші.

4. Необхідно вказати мету позики, щоб в подальшому боржник не посилався на те, що це був подарунок.

5. Рекомендуємо давати гроші в борг під розписку при свідках, які надалі зможуть підтвердити факт передачі вами грошей боржнику. Тому бажано вказати дані, які допоможуть ідентифікувати їх надалі, і підпис.

6. Розписку в отриманні грошових коштів краще залишити у себе для підтвердження надання грошей в борг.

Розписка оформлюється в простій письмовій або друкованій формі в довільній формі на звичайному аркуші паперу. У документі мають бути зазначені такі реквізити :

  • прізвище, ім’я та по батькові, повні паспортні дані, адреси прописки і проживання, номери телефонів, інша інформація;
  • місце і час складання документа;
  • мета передачі грошей;
  • сума переданих грошей – числом і прописом;
  • підписи сторін із зазначенням прізвища.

Пам’ятайте! Розписка має юридичну силу в тому випадку, якщо це грамотно складений документ. Тільки розписка, що має необхідні реквізити, може бути прийнята судом як доказ. Складання розписки допоможе зафіксувати як передачу грошей, так і передачу документів, сплату аліментів, відсутність претензій тощо.

Знання цих нескладних речей зможе неабияк полегшити вам життя. Дотримання закону у найбільш делікатних моментах убереже вас від непотрібних втрат, а усвідомлення всіх ризиків допоможе поводитися більш впевнено у боргових ситуаціях.

Поділіться у соціальних мережах: