Обхід мораторію відчуження землі шляхом укладання спадкового договору: юридична оцінка.

З метою обійти заборону відчуження землі, існує практика укладання спадкових договорів, відповідно до яких, після смерті відчужувача земельна ділянка переходить у власність набувача. У справі за позовом про визнання недійсним спадкового договору, суд першої інстанції та Апеляційний суд Херсонської області погодився з позивачем, щодо незаконності цього правочину. Оскільки, перехід майна від відчужувача до набувача на підставі спадкового договору не є окремим видом спадкування, то на відносини сторін не поширюються відповідні правила про спадкування.

Таким чином, судом встановлено, що укладенням спірного договору його сторони в порушення ст. 6 ЦК України незаконно відступили від вказаних вище Перехідних положень ЗК України, предметом цього договору виступало майно, яке в силу закону є обмеженим в обороті, зміст спірного правочину суперечить нормам ЦК України та ЗК України, порушує спадкові права позивача, у відповідності до ст. ст. 203, 215 ЦК України та п. 15 Перехідних положень ЗК України вказаний договір є недійсним.

Поділіться у соціальних мережах:

© 2018 Джерело отриманої інформації: erau.unba.org.ua.
Відповідно до ч. 2 ст. 10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.